WhatsApp Suçlular İçin Nihai Bir Araç Haline Mi Geliyor

WhatsApp Suçlular İçin Nihai Bir Araç Haline Mi Geliyor
Eklenme : 9.1.2019

WhatsApp suçlular için nihai bir araç haline geliyor!

Mesajlaşma uygulamasının FINGERPRINT kimlik doğrulama güncellemesi yapma planları polisin mesajlara erişmesini engelleyebilir. WhatsApp, kullanıcıların uygulamayı açmak için kimliklerini parmak izleriyle doğrulamak zorunda kalacakları anlamına gelen yeni bir güvenlik güncellemesi geliştiriyor.

Facebook'un sahip olduğu popüler mesajlaşma platformu, Android telefonlar için bir parmak izi kilitleme mekanizması üzerinde çalışmaya başladı. Uygulama, kırılmaz uçtan uca şifreleme sistemi nedeniyle zaten eleştirildi; bu, yalnızca görüşmelerdeki kişilerin içeriğini görebilmesi anlamına geliyor. Son güncelleme polis, istihbarat ve diğer kanun uygulayıcı kurumların suçlular ve teröristler tarafından gönderilen mesajları okumasını zorlaştıracak.

WhatsApp'ın gelişmelerini izleyen bir web sitesi olan WABetaInfo tarafından tespit edilen güncelleme hala iki geliştirme aşamasından ilki olan 'geliştirme aşaması' kapsamında. Ancak gelecek sürümlerde kullanıma sunulacak.

Güvenlik sistemi, hükümetleri ve yasa uygulayıcıları platformu yasa dışı faaliyetler için kullanıyor olabilecek kişilerin mesajlarını almasını engelliyor. WABetaInfo, Android için v2.19.3'ün yeni kimlik doğrulama özelliğine sahip olacağını belirtir.
Kullanıcıların WhatsApp'ı yükledikten sonra uygulamayı parmak izlerini kullanarak açmasına izin verecek, ancak bireysel konuşmaları korumaz.
WABetaInfo şunları söyledi: 'Uygulama tamamen korunacak ve kullanıcının WhatsApp'ı açmak için kimliğini doğrulaması gerekecek.

Geçen Temmuz ayında, WhatsApp şifreleme yazılımının suçlular ve teröristler tarafından kötüye kullanılabileceğini itiraf etti. Önümüzdeki günlerde yeni güncellemeler ile hayatımız fazlasıyla değişecek gibi görünüyor.
 

YORUMLAR(İLK YORUM YAPAN SEN OL)
Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
Bizi takip edin, en güncel gelişmelerden haberdar olun.