Talepler Doğrultusunda Üretimini İki Katına Çıkarmayı Planlıyor; Porsche Taycan

Talepler Doğrultusunda Üretimini İki Katına Çıkarmayı Planlıyor; Porsche Taycan
Eklenme : 24.1.2019


Porsche'nin Taycan , tamamen elektrikli aracını satışa sunmadan önce ciddi bir talep görmeye başladı.

Aralık ayında, Alman markası Porsche'nin muhtemelen otomobil için satış öncesi olarak topladığı gibi, planlanan 20.000 yıllık elektrikli sedan modelinin üretimini artıracağını bildirmiştik.Potansiyel olarak 30.000 kadar yükseldiği düşünüldüğünde, CNBC şimdi Porsche'nin Taycan üretimini 40.000 adede ikiye katlayacağını bildirdi .

Porsche sözcüsü Andrew Lennon, otomobil üreticisinin artan talep için hazırlandığını belirterek, "Baştan itibaren kapasiteyi arttırma yeteneğine sahibiz ve yöneticiler yakın zamanda devam etme kararı aldı" dedi. Porsche bu yıl satışlarına başlamayı planlıyor ve şirket müşterileri desteklemek için hızlı şarjlı bir ağ geliştirme sürecinde .

Porsche, Taycan'ı Almanya Zuffenhausen'deki fabrikasında inşa edecek. Otomobil , Porsche için 6.8 milyar dolarlık bir yatırımı temsil ediyor ve 1.200 yeni iş imkanı yaratması  bekleniyor. Porsche, Taycan için dümyamıza sıfır etkili üretim ve kullanım planlanıyor. fabrikadaki dış paneller havadaki azot oksit kirliliğini ortadan kaldırıyor .
İlk olarak 2015 yılında piyasaya sürülen Misyon E kavramına dayanan Taycan sedanına ek olarak , Porsche, elektrikli aracın vagon versiyonunu ön plana çıkaran Misyon E Cross Turismo konseptini de sergiledi . Audi yakın zamanda , Porsche Taycan ile ortak bir platformda inşa edilen kendi büyük gezici EV'sini açıkladı . E-Tron GT olarak adlandırılan bu konsept otomobil , geçen yıl LA'da gösterilen bu konsept otomobil , üretim şartnamesine çok yakın görünüyor.

Yakın zamanda bütün yollarda yeni elektrikli araçları görmeye başlayacağız.

 

YORUMLAR(İLK YORUM YAPAN SEN OL)
Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
Bizi takip edin, en güncel gelişmelerden haberdar olun.