Amazon Alexa Hazır

Amazon Alexa Hazır
Eklenme : 11.1.2019


CES 2019'da Amazon Alexa Rüzgarı

Sesli asistanlar, akıllı hoparlörlerden ev güvenliğine ve tuhaf bir biçimde, hatta tuvaletlere kadar, günlük hayatımızın her bölümüne entegre ediliyor. Google, Asistan'ın yakında bir milyar cihaza kurulmasını beklediğini söyledi ve Amazon kısa süre önce Alexa ile 100 milyondan fazla cihazın satıldığını açıkladı.

Yani Amazon'un sayısı bir milyar değil (sonuçta milyonlarca Android telefonunda değil), ancak Alexa'nın desteği geçen yıl Alexa Gadgets Toolkit lansmanının bir parçası olarak giderek daha fazla üründe kurulmaya devam ediyor. Alexa cihazıyla eşleştirilebilecek gadget'lar yapmak için geliştiricilerin API'leri ve teknik dokümantasyon sağlayacaktır.

İleride daha ilginç Alexa özellikli ürünlerden bazıları CES 2019'da görüldü.

TV'ler ve ses çubukları, LG’nin fütüristik portatif TV'si, zarif bir baz istasyonu ve 100 watt'lık Dolby Atmos hoparlörü ile satışa sunuluyor. Alexa ses kontrolleri için destek de AirPlay 2 ile birlikte ekleniyor. Bu, her zamanki Alexa komutlarına ek olarak, TV tamamen toplanmış olsa bile Atmos hoparlör sisteminde müzik çalabileceğiniz anlamına geliyor. Ayrıca görüntülenen ekranın yaklaşık dörtte birini bırakan, hala ekran üzerindeki müzik kontrollerine ve çatırtı şömine gibi eğlenceli bir ruh hali seçeneklerine izin veren bir “Çizgi Modu” bulunmaktadır. LG, premium seviyede fiyatlandırılacağını söyledi. Bu da demek ki fiyatlar ülkemizde ciddi anlamda yüksek olabilir.


 

YORUMLAR(İLK YORUM YAPAN SEN OL)
Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
Bizi takip edin, en güncel gelişmelerden haberdar olun.