2019'da Teknolojiyi 'Değiştirmek' İstiyor

2019'da Teknolojiyi 'Değiştirmek' İstiyor
Eklenme : 9.1.2019


Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in 2019 yılı planlarından bahsetti.

Bu planlar arasında öncelikli olanın teknoloji’yi değiştirerek düzeltmek olduğunu belirtti. Bu yıl’da geleneği bozmayan iş adamı Mark Zuckerberg’in bir sonraki yılda odaklanacağı noktaların yer aldığı bir liste yayınladı. Yeni yıl için kendisine koyduğu hedefleri de açıkladı.

Zuckerberg gönderisinde teknolojinin dünyadaki rolü, otoritenin merkezlerden uzaklaşması, sosyalleşmede internetin oynadığı önemli rol ve internet ve teknolojinin gelişimi konusunda sorular sordu.

Zuckerberg'in gelecek yıl için olan amaçları arasında teknolojide karşı karşıya kaldıkları zorlukları incelemek ve teknolojinin nereye gittiğini gözlemlemek var. Bu amaçla kendisi, düzenleyeceği fiziksel forumlarda çeşitli insanlarla, liderlerle ve çeşitli alanlardan uzmanlarla bir araya gelecek. Toplantıların ana konusu ise “teknolojinin fırsatları, zorlukları, umutları ve gerilimleri” olacak.

Henüz Zuckerberg’den bu toplantılar konusunda bir açıklama gelmemiş olsa da bu görüşmelerin önümüzdeki haftalarda Facebook ve Instagram üzerinden gerçekleştirilmesi bekleniyor.
Zuckerberg ayrıca yeni yılda yeni fırsatlar ile birlikte bir çok konuda yeniliklerin geleceğini ve öğrenme süreçlerinin gelişeceğini belirtti.

Önümüzdeki dönemde bu toplantılardan çıkan sonuçlar teknoloji Dünya’sını değiştirecek gibi görünüyor.
 

YORUMLAR(İLK YORUM YAPAN SEN OL)
Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
Bizi takip edin, en güncel gelişmelerden haberdar olun.